107,6 FM

Katowice: Agencja Rozwoju Przemysłu otwiera centrum dla małych i średnich firm

Agencja Rozwoju Przemysłu otwarła dziś w Katowicach Centrum Obsługi Przedsiębiorców. To drugie tego typu centrum w Polsce. Jego głównym zadaniem jest wsparcie w rozwoju małych i średnich firm.

Centrum ma zajmować się wspieraniem małych i średnich firm m.in. przez specjalną ofertę pożyczkową i leasingową. - Tylko w tym roku na ten cel agencja planuje przeznaczyć blisko 200 mln złotych -  mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski:

Dlaczego centrum może być przyjazne małym i średnim przedsiębiorcom? Tłumaczy Konrad Trzonkowski - dyrektor zarządzający Agencją Rozwoju Przemysłu:

Dodajmy, że do końca roku w największych polskich miastach ma powstać 5 podobnych centrów wspierających lokalnych przedsiębiorców. W województwie śląskim działa blisko pół miliona lokalnych firm z czego zdecydowana większość (99%) to mali i średni przedsiębiorcy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama