107,6 FM

Jaka czeka nas pogoda przez najbliższe dni

Jak informuje IMGW, Europa Centralna i częściowo Południowa jest pod wpływem niżu z ośrodkami nad Ukrainą i Bałkanami. Północna i zachodnia część kontynentu są w zasięgu wyżu z centrami w rejonie Morza Białego i Zatoki Fińskiej oraz nad Grenlandią. Polska znajduje się będzie pod wpływem zatoki niżu znad Ukrainy oraz związanej z nią strefy ciepłego frontu atmosferycznego. Strefa frontu stopniowo będzie się przemieszczać na południe kraju. Przed frontem napłynie chłodne powietrze polarne morskie, za frontem napływać będzie ciepłe i przeważnie wilgotne powietrze polarne morskie, jedynie nad północną Polską będzie to powietrze suche.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa.

W poniedziałek na północy zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie duże, miejscami opady deszczu, zwłaszcza na obszarze od południowej i środkowej części Lubelszczyzny, przez południowe Mazowsze, Ziemię Świętokrzyską, południe Ziemi Łódzkiej, po Górny Śląsk i północną Małopolskę, gdzie opady deszczu okresami będą o natężeniu umiarkowanym i ich wysokość wyniesie do 20 mm, lokalnie 30 mm. Temperatura maksymalna od ok. 8 st. na Podhalu, 11 st., 15 st. na południu i w strefie nadmorskiej, do 17 st., 21 st. na przeważającym obszarze. Wiatr na południu na ogół słaby, zachodni, na pozostałym obszarze umiarkowany, na wybrzeżu także dość silny i porywisty, z kierunków północnych.

W nocy w północnej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże i miejscami, zwłaszcza na południu, opady deszczu. W Małopolsce i na Podkarpaciu przewidywana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura minimalna od 3 st., 6 st. na północy do 9 st., 11 st. na południu. Wiatr przeważnie umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, tylko na południu na ogół słaby, północno-wschodni i północny.

We wtorek na południu zachmurzenie duże z większymi przejaśnienia i miejscami przelotne opady deszczu, na południu Małopolski i Podkarpacia przewidywana wysokość opadów do 15 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna przeważnie od 15 st. do 20 st., na Podkarpaciu i wybrzeżu ok. 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Początkowo możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu porywisty, północno-wschodni i wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, początkowo okresami duże i wówczas lokalnie możliwy słaby deszcz. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. We wtorek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama