107,6 FM

Siemianowice Śląskie. Seniorzy na rower, czyli inauguracja sezonu rowerowego

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej uczczono w Siemianowicach Śląskich. Licealiści uczyli dziś seniorów obsługi roweru miejskiego. W ten sposób zainaugurowano nowy sezon rowerowy.

Smartfony i rowery łączą w Siemianowicach Śląskich pokolenia. Mimo kiepskiej pogody w mieście zainaugurowano dziś nowy sezon roweru miejskiego i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że otwarcie zadedykowano osobom starszym. Wolontariusze z siemianowickich liceów instalowali seniorom aplikacje do wypożyczania jednośladów, a Nextbike ufundował im vouchery doładowujące konto: 

Inaugurując nowy sezon na jednoślady, za punkt honoru postawiono sobie zyskanie nowych użytkowników wśród osób 60+. Seniorzy nie tylko dowiedzieli się, jak wypożyczyć i oddać rower, ale także dostali vouchery na pierwsze zasilenie swoich kont. Mówi Marek Pogorzelski z sieci Nextbike, która obsługuje siemianowicki rower miejski:

Warto dodać, że pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia roweru miejskiego w Siemianowicach jest bezpłatne, potem opłaty naliczane są zgodnie z cennikiem – czyli od złotówki za pierwszą godzinę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama