107,6 FM

XIV Mistrzostwa Polski LSO w piłce nożnej halowej o puchar KnC

W Skierniewicach odbyła się konferencja prasowa otwierająca mistrzostwa w piłce nożnej ministrantów i lektorów. Do diecezji łowickiej przyjechało 115 drużyn z całej Polski, które powalczą o puchar „Króluj nam Chryste” – pisma kierowanego do ministrantów.

Rozgrywki odbędą się na 12 halach w  Skierniewicach i Sochaczewie. 1 maja mecze poprzedzi uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby odprawiona w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku. W Mszy św. uczestniczyć będą przedstawiciele Ministerstwa Sportu, a także władz samorządowych, włodarze, kapłani i miłośnicy sportu.

Już podczas konferencji prasowej podkreślano, by na boisku zawodnicy pamiętali, że najpierw tworzą wielką wspólnotę LSO, a dopiero później są piłkarzami. Gościem specjalnym mistrzostw jest Rafał Patyra, dziennikarz sportowy, który przez wiele lat obserwuje ministrantów i lektorów na boisku. Dziennikarz nie krył radości z faktu, że może towarzyszyć młodym kolegom w rozwijaniu swojej pasji. Wielokrotnie podkreślił, że wśród wielu dzisiejszych gwiazd piłki nożnej niejeden stawiał pierwsze kroki jako reprezentant parafii podczas mistrzostw LSO.

Na zawodników w tym roku czeka wiele nagród i niespodzianek. Wśród nich m.in. 13 koszulek piłkarzy reprezentacji Polski, które zostaną rozlosowane podczas jutrzejszej gali. Swoje koszulki przekazał także Michał Rybus, który pochodzi z Łowicza. Tradycyjnie spośród zawodników zostanie wybrany bramkarz, strzelec i obrońca mistrzostw. Walka bez wątpienia będzie zacięta, ale uczestnicy zgodnie przyznają, że postarają się walczyć w duchu chrześcijańskiej rywalizacji, z zachowaniem wszelkich zasad.

Tegoroczne Mistrzostwa były dofinansowane przez partnera regionalnego Województwo Łódzkie i Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama