107,6 FM

Kolarski sukces księży z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Dwaj księża z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wystartowali w 20. Kolarskich Mistrzostwach Francji Osób Konsekrowanych, które zostały rozegrane 30 kwietnia i 1 maja w Bonnemain. To nieoficjalne mistrzostwa Europy.

Jak mówi ks. Mariusz Ambroziewicz, francuski wyścig to największa tego typu impreza w Europie, dlatego uznawana jest jako nieoficjalne mistrzostwa Starego Kontynentu. W tym roku wzięło w niej udział prawie 50 zawodników.

Jest to impreza dwudniowa. Zawodnicy rywalizują najpierw w jeździe indywidualnej na czas, a następnie w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 56 kilometrów.

Ks. Bartłomiej Przybylski, salezjanin pracujący w parafii pw. św. Jana Bosko w Pile zajął 1. miejsce. Ks. Mariusz Ambroziewicz z koszalińskiej katedry uplasował się na 12. pozycji.

18 maja w Skrzatuszu zostaną rozegrane 5. Mistrzostwa Polski Księży i Ministrantów w Kolarstwie Szosowym oraz 2. Mistrzostwa Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama