107,6 FM

"Mamy z czego być dumni! Niech żyje Polska"

Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze wszystkim, którzy organizują w piątek uroczystości i aktywnie świętują 228. rocznicę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja. "Mamy z czego być dumni! Niech żyje Polska" - napisał prezydent.

"Dziękuję bardzo Wszystkim, którzy organizują dziś uroczystości i aktywnie świętują 228. rocznicę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja - 2. na świecie i 1. w Europie ustawy zasadniczej. Mamy z czego być dumni! Niech żyje Polska!" - napisał w piątek prezydent na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

Święto Narodowe 3 Maja jest obchodzone w rocznicę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 maja. Dokument był pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie, a drugą na świecie po amerykańskiej. Rocznica przyjęcia Konstytucji 3 maja jest świętem ustanowionym w 1919 roku. Przez okres PRL jego publiczne obchodzenie było zabronione, ponownie stało się państwowym świętem w 1990 roku.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama