107,6 FM

Kwidzyn. Profanacja krzyża w katedrze

W kościele św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie nieznani sprawcy połamali i zdeptali krzyż, a do kropielnicy wlali alkohol.

Dnia 3 maja w święto Królowej Polski w kościele św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie nieznani sprawcy sprofanowali krzyż, który został zdeptany i połamany.

- W godzinach popołudniowych w kruchcie przy wejściu znaleźliśmy zniszczony i podeptany krzyż, a do kropielnicy wlana została jakaś silnie pachnąca ciecz, najprawdopodobniej alkohol - opowiada ks. Ignacy Najmowicz, proboszcz parafii.

Jak mówi, jest to szczególny akt barbarzyńskiego zachowania. - Nie wiemy, kto jest sprawcą, ponieważ kamery, które są w naszej świątyni, nie obejmują tego miejsca - mówi kapłan. W związku z dniem wolnym wokół kwidzyńskiej katedry przechadzało się wielu turystów i zwiedzających, więc to także utrudnia wskazanie sprawcy bądź sprawców.

- Nie wiemy także, co kierowało takimi ludźmi. Nie wiemy, czy dokonał tego szaleniec, osoba chora, czy może opętana. Musiał się jednak kierować jakąś nienawiścią - ocenia ks. Najmowicz.

Przez cały następny dzień po tym akcie odbywały się nabożeństwa przebłagalne za sprofanowanie krzyża. - Prosimy o modlitwę w intencji sprawców tego zdarzenia z prośbą o przebaczenie i nawrócenie dla nich - apeluje ks. proboszcz

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Nihil novi
  06.05.2019 14:19
  Bojóweczki Razem, WIOSNY, KODu, elgiebeteku czy może efekt "Kleru", adepci satanizmu - A może to jeden zbiór różne nazwy. Właściwie się nie ukrywają, może już się chwalą na tt lub f.
  doceń 14
 • g
  06.05.2019 16:23
  Po co to nagłaśniać? Nagłaśnianie zachęca kolejne osoby do tego typu działań.
  doceń 4
 • Polonia-Pavlus
  06.05.2019 17:46
  "Nie wiemy, czy dokonał tego szaleniec, osoba chora, czy może opętana. Musiał się jednak kierować jakąś nienawiścią" Na serio? Kiedy byłem dzieckiem myślałem, że używa się sformułowań "nie wiemy" w sensie retorycznym, kiedy nie można powiedzieć prawdy. Przecież to oczywiste, że autor/autorzy chcieli rozdrażnić katolików i sprawdzić czy damy sobie w kaszę dmuchać. Jak widać urządza się msze przebłagalne zamiast wzmocnić ochronę lub/i urządzić jakiś marsz/spend w którym pokarzemy że nie będziemy bezczynnie patrzeć jak kolejne kościoły i miejsca kultu są niszczone. Niestety zamiast tego pewnie znowu spuścimy głowę i będziemy bezczynnie czekać aż "nieznani sprawcy" zaatakują.
  doceń 2
 • Czloax
  06.05.2019 21:01
  Kilka razy powstrzymywalem gniew na turystów zwiedzających katedrę jakby chodzili po muzeum. Wokół ludzie klęczą modląc się a oni przechadzają się niektórzy z rękami w kieszeniach i pstrykają te swoje głupie foty. Niektórzy, bo cześć wyraźnie okazuje szacunek dla obcej chyba sobie wiary, może że względu na tych klęczących Polaków. Pomyślałem, że skoro duchowni pozwalają zwiedzać, co mnie do tego. W kościele staram się nie gapić wokół ale modlić się. Jednak zauważyłem, że niektórzy z młodzieży przychodzą na mszę św i zamiast uklęknąć I się przeżegnać, łażą z ręką w kieszeni spodni. Ki chów? Bezstresowe wychowanie? Facebook czy inny czort?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama