107,6 FM

Zatrzymano podejrzewanego o dokonanie profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej w Płocku

Dziś rano policja zatrzymała osobę podejrzewaną o dokonanie profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej w Płocku; osoba ta była wytypowana już od kilku dni, ale przebywała za granicą, zostaną jej postawione zarzuty dot. obrazy uczuć religijnych - poinformował szef MSWiA Joachim Brudziński.

Art. 196 Kodeksu Karnego mówi o tym, że "kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

"Dziś rano @PolskaPolicja zatrzymała osobę podejrzewaną o dokonanie profanacji wizerunku #Matki Bożej Częstochowskiej w Płocku. Osoba ta była wytypowana już od kilku dni ale przebywała za granicą. Jeszcze dziś zostaną postawione jej zarzuty z art. 196 KK" - napisał na Twitterze Brudziński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • jurek
  07.05.2019 08:16
  Czy uważacie, że Matka Boska wymaga takiej ochrony? Tego typu nadgorliwe (moim zdaniem raczej pozaprawne) działania osmieszają zarówno Państwo, jak i Kościoł oraz nas wierzących.
  doceń 12
 • gosc
  07.05.2019 11:02
  Dremor czy Ty jesteś za łamaniem prawa?
 • jan
  11.05.2019 17:40
  Na stos , ewentualnie ukamienować
  doceń 1
 • jan
  11.05.2019 17:46
  Prawdziwy katolik wie że Matka Boża chodzi w aureoli koloru złotego , a Pan Bóg ma włosy , brodę i wąsy siwe - każde odstępstwo jest profanacją.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama