107,6 FM

Ogarniamy tydzień

Pielgrzymki, koncerty, wykład dla rodziców - to propozycje na najbliższy tydzień.

Już w środę, 8 maja, kolejna „Kawiarenka dla rodziców” w Zabrzu. Tym razem o tym, jak rozmawiać z dziećmi, żeby mówiły o swoich troskach, kłopotach i wszystkich ważnych sprawach.

W tym tygodniu planowane są dwie pielgrzymki. W sobotę, 11 maja, chorzy i niepełnosprawni spotykają się w sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Natomiast w niedzielę już o  3.45 wyrusza z Bytomia piesza pielgrzymka do Matki Bożej Kochawińskiej. Jej uczestnicy wezmą udział w Sumie odpustowej w gliwickiej parafii jezuitów.

Z okazji tego odpustu 8 maja w czasie wieczornej Mszy kazanie wygłosi przełożony generalny Towarzystwa Jezusowego o. Arturo Sosa Abascal SJ. Planowana jest też sesja maryjna „Droga Matki Dobrej Drogi”, recital Darka Czarnego i zespołu „U studni” oraz spektakl.

W zabrzańskim kinie Roma 10 maja projekcja filmu „Największy Dar” (twórcy „Ziemi Maryi” i „Śladów stóp”) i występ zespołu OMG! Ohh My God!

A w niedzielę do wyboru dwa koncerty. W kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej inauguracja V Toszeckiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, a w katedrze finał Gliwickich Spotkań Chóralnych.

Szczegóły najbliższych wydarzeń na naszej stronie gliwice.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama