107,6 FM

Matury 2019: język angielski najczęściej wybierany jako przedmiot rozszerzony w śląskiem

Maturzyści rozpoczęli zmagania. Przedmiotem najczęściej wybieranym przez śląskich maturzystów jako przedmiot rozszerzony jest język angielski. Wybrało go ponad 60 procent przystępujących do egzaminu.

Czym dla człowieka jest wolność - to temat rozprawki, z jaką musieli zmierzyć się tegoroczni maturzyści na egzaminie z języka polskiego na poziomie podstawowym. Uczniowie musieli odwołać się do podanego fragmentu Dziadów części trzeciej oraz do wybranego tekstu kultury. Czy egzamin był trudny? O to Radio eM pytało maturzystów z Mikołowa:

Egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym trwał 170 minut.

Maturzyści pisali prace z języka polskiego, ale to dopiero początek ich zmagań. Najważniejsze dane dotyczące egzaminów dojrzałości podała Radiu eM Urszula Okrajni, wi-ce dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie:

Wyniki egzaminów pisemnych maturzyści poznają 4 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama