107,6 FM

Ważna nowina w sprawie Asii Bibi!

Asia Bibi opuściła ojczyznę i udała się do Kanady. Podała na swoim koncie Twitter była zastępczyni rzecznika Watykanu, Paloma García Ovejero.

"Dowiadywałem się dostępnymi kanałami i zgodnie z nimi (Asia Bibi) wyjechała do Kanady" - powiedział potwierdził prawnik Asii Bibi Saif Ul Malook.

O opuszczeniu Pakistanu przez chrześcijankę informują również pakistańskie media, powołując się na anonimowe źródła.

Urodzona w 1971 roku Asia Bibi, a właściwie Asia Noreen, była pierwszą kobietą skazaną w Pakistanie na śmierć na mocy drakońskiej ustawy za obrazę islamu lub Mahometa. Jej sprawa ma początek w czerwcu 2009 roku, kiedy oskarżyły ją muzułmanki, z którymi pracowała przy zbiorze owoców i którym przyniosła wodę do picia. Dwie odmówiły picia z "nieczystego naczynia" używanego przez chrześcijankę.

Podczas kłótni, która potem nastąpiła, Bibi miała wypowiedzieć obraźliwe uwagi o Mahomecie. Następnie kobieta została pobita we własnym domu, gdzie według świadków miała przyznać się do bluźnierstwa. Wkrótce potem została aresztowana przez policję.

« 1 »
 • anioł 4
  08.05.2019 13:22
  Ten kraj, czyli Kanada nie jest przyjazny dla chrześcijan . W wielki Czwartek 19 kwietnia po raz kolejny
 • anioł 4
  08.05.2019 13:28
  przepraszam , ale wysłałem nie dokończonego posta. Otóż w Wielki Czwartek po raz kolejny aresztowana została obrończyni dzieci nienarodzonych mary Wagner
  doceń 7
 • kskiba19
  09.05.2019 14:10
  No to spod rynny w deszcz. Zawsze trochę lepiej
  doceń 2
 • Savonarola
  13.05.2019 01:26
  Wolala Kanade niz tolerancyjna,katolicka,zyczliwa emigrantom Polske? Dziwne..
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama