107,6 FM

Pierwsza w Polsce prezentacja książki „Bezbronne piękno”

Ks. Julián Carrón: Piękno posiada bezbronną moc, która pociąga i ocala.

Prezentacja polskiego wydania „Bezbronnego piękna” odbędzie się dziś, 10 maja o godz. 18. w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autor, ks. Julián Carrón, to przewodniczący katolickiego ruchu Comunione e Liberazione (Komunia i Wyzwolenie)  oraz wykładowca teologii na Uniwersytecie Katolickim Sacro Cuore w Mediolanie.

Co jest sednem kryzysu współczesnej Europy i gdzie można poszukiwać nadziei na wyjście z impasu? Co doświadczenie wiary ma do zaoferowania współczesnemu Europejczykowi? W jaki sposób chrześcijanie mogą być obecni w świecie i przekonująco świadczyć o pięknie wiary? To tylko niektóre z pytań, do postawienia których prowokuje książka „Bezbronne piękno”. Zasadniczym jej tematem jest kwestia wolności.

Nie ma innego dostępu do prawdy niż przez wolność. Historia jest terenem dialogu w wolności, co jednak nie powinno oznaczać przestrzeni pustej, pozbawionej propozycji życia. Nicością bowiem nie da się żyć. Nikt nie może się ostać, zachowywać konstruktywnej relacji z rzeczywistością, nie mając czegoś, dla czego warto żyć

– zauważa hiszpański kapłan.

Pierwsza w Polsce prezentacja książki „Bezbronne piękno”   Ks. Julián Carrón, przewodniczący ruchu Comunione e Liberazione Materiały wydawcy

W spotkaniu w krakowskiej ASP oprócz autora książki wezmą udział abp prof. Marek Jędraszewski, metropolita krakowski oraz ks. dr hab. Robert Józef Woźniak z Katedry Antropologii Teologicznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Prezentację poprzedzi krótki koncert fortepianowy Krzysztofa Książka, zdobywcy II nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim w 2015 r.

Książka „Bezbronne piękno” (org. „La bellezza disarmata”) ukazała się we Włoszech w 2015 r. i została dotąd przetłumaczona na język francuski, angielski, portugalski, hiszpański, niemiecki i arabski. Polskie wydanie ukazało się nakładem Wydawnictwa i Drukarni Świętego Krzyża w Opolu.

Przeczytaj również: Radość wiary

Ks. Julián Carrón:

Czy my, chrześcijanie, wciąż wierzymy, że dana nam wiara potrafi pociągnąć fascynującą siłą swojego bezbronnego piękna tych, których spotykamy?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Krzysiek
    10.05.2019 15:39
    >>Nicością bowiem nie da się żyć. << cytat
    Piękna myśl - którą można odnieść do ludzi, którzy z życia wykreślili Boga - ponieważ nie da się żyć nicością, którą wybrali, coś MUSZĄ robić aby czuć, że żyją, że SĄ - NEGOWAĆ, OBRAŻAĆ, PONIŻAĆ, Szukać swego, Być w TOTALNEJ opozycji - daje to im przynajmniej namiastkę poczucia, że są.
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama