107,6 FM

Politycy potępiają upublicznienie osobistych szczegółów z życia rodziny premiera

Po piątkowej publikacji "Super Expressu" politycy w mediach społecznościowych potępiają upublicznienie osobistych szczegółów z życia rodziny premiera Mateusza Morawieckiego, współczują mu tej sytuacji oraz solidaryzują się z nim.

W piątek "Super Express" na pierwszej stronie przytoczył informacje z książki o Mateuszu Morawieckim napisanej przez b. rzecznika banku BZ WBK Piotra Gajdzińskiego. Tabloid podał informację, że Morawiecki wraz żoną Iwoną adoptowali dwójkę dzieci.

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, któremu kilka dni temu urodziło się dziecko, potępił upublicznienie informacji z życia prywatnego rodziny premiera. We wpisie na Twitterze, podpisanym również w imieniu żony Pauliny i małej Zosi, Kosiniak-Kamysz napisał "Możemy się ze sobą ostro spierać, taka jest polityka i tego z dnia na dzień nie zmienimy. Ale jest granica, której nikt nie ma prawa przekroczyć. Wciąganie w politykę dzieci zasługuje tylko na potępienie".

"Jesteśmy dziś z Wami" - napisał do Morawieckiego szef ludowców.

W imieniu Nowoczesnej szefowa partii Katarzyna Lubnauer na Twitterze napisała, że "publikacje dotyczące spraw prywatnych, szczególnie uderzające w nieletnich, dzieci, nie powinny być elementem polityki". "Współczujemy wchodzenia tabloidów w Pana życie rodzinne. Zdecydowanie potępiamy takie działania mediów" - napisała Lubnauer, kierując swe słowa do premier Morawieckiego.

Również b. premier Leszek Miller napisał do Morawieckiego na Twitterze: "Panie Premierze, aż za dobrze rozumiem przez co dzisiaj Pan przechodzi razem ze swoją rodziną". "Dzieci są najważniejsze" - dodał polityk.

Lider Wiosny Robert Biedroń pytany przez onet.pl o publikację informacji dzieciach premiera powiedział, że "wyciąganie politykom jakichś kwestii rodzinnych, to jest polityka, od której powinniśmy uciekać".

Zdaniem wicemarszałek Sejmu i rzeczniczki prasowej PiS Beaty Mazurek, uderzenie autorów książki w premiera Morawieckiego i jego najbliższych "budzi odrazę". "To coś, co nigdy nie powinno się wydarzyć" - podkreśliła. Wcześniej szef kancelarii premiera Michał Dworczyk napisał na Twitterze, że upublicznianie wrażliwych szczegółów z życia rodziny premiera to "zwyczajne łajdactwo".

Inny polityk PiS, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin napisał, że promocja książki kosztem dobra dzieci, to "zwyczajne świństwo".

Rodzina Morawieckich ma czworo dzieci - dwie córki - Olgę i Magdalenę i dwóch synów: Jeremiasza i Ignacego. Obecny premier był prezesem Banku Zachodniego WBK w latach 2007-15.

« 1 »
 • TAK TYLKO PYTAM
  10.05.2019 15:03
  Panie Premierze jesteśmy z Panem i Pana Rodziną myślami i modlitwą. Tak działa czerwone zdeprawowane neomarksistowskie szambo. Gra idzie o naszą wolność, nasze rodziny, nasze dzieci, naszą Ojczyznę, naszą Wiarę, nasz dobrobyt,. Ta dzicz nie odpuści. Ona nie ma żadnych zasad, żadnych wartości. To słudzy złego. Ale "jeśli Bóg z nami to któż przeciwko nam". Wszystkiego dobrego i nie poddawać się. Damy radę!
  doceń 17
 • Krzysiek
  10.05.2019 15:27
  >>Po piątkowej publikacji "Super Expressu"<<
  Godni współczucia są ludzie, którzy wykreślili z życia Boga - dla nich człowiek jest tylko zlepkiem komórek, podlegających ewolucji, człowiekiem, który nie ma celu i sensu tego życia, prócz tego, że przeżyje ileś lat i umrze naturalnie lub podczas eutanazji.
  Dla takich ludzi szukając rozpaczliwie jakiś punkt odniesienia, który chwilowo nadałby im sens -
  doceń 4
 • Barbara
  10.05.2019 15:51
  Zastanawiam się, czy autor książki ma sumienie... Zastanawiam się jak bardzo mamona może zaślepić, że dla niej autor niszczy prywatny spokój rodziny premiera. Żadnej świętości, granicy, honoru i bycia Człowiekiem. Autor to wszystko oddał za srebrniki ...
  doceń 16
 • robert
  11.05.2019 17:02
  Premierowi morawieckiemu należy się tym bardziej szacunek za gest adopcji dzieci. Podłością było naruszenie i upublicznienie prywatnych spraw rodzinnych pana Morawieckigo, bo to zwykłe szczucie na dzieci. Nie każdego stać na taki szlachetny gest adopcji w czasie konsumpcyjnego i wygodnickiego społeczeństwa
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama