107,6 FM

Co w numerze? #23

W nowym numerze "Gościa Gliwickiego" piszemy m.in. o konferencji Szkół Nowej Ewangelizacji, w której uczestniczyło ponad 800 osób, i nowo wyświęconych diakonach w diecezji gliwickiej.

Całodzienna konferencja, która odbyła się w Zabrzu, miała przypomnieć, czym jest tożsamość ucznia Chrystusa - misjonarza. - Jeśli myślisz, że jesteś nim dlatego, że dużo robisz, gdzieś przynależysz, to jest to zaburzona tożsamość - powiedział ks. Artur Sepioło, który był jednym z wykładowców. - Wtedy wróć, aby przylgnąć do serca Mistrza, bo tam słychać bicie Jego serca. Mamy być takim monitorem EKG Bożego serca, echokardiogramem, żebyśmy jak te urządzenia dawali światu sygnał, jak ono bije i jakie ma przesłanie - dla nas, wspólnoty, diecezji, Kościoła… - przekonywał.

W tym numerze również relacja z uroczystości poświęcenia kościoła Bożego Miłosierdzia w Gliwicach. - To wtedy, gdy Jan Paweł II na nowo przypomniał nam przymiot Bożego miłosierdzia, zrodził się pomysł, by w naszej diecezji powstała taka parafia i kościół temu wezwaniu poświęcony - przypomniał proboszcz parafii ks. Marek Góra.

Diecezja gliwicka ma ośmiu nowych diakonów. W sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach święceń udzielił im bp Andrzej Iwanecki.

Piszemy też o ogrodzie św. Jana Nepomucena, który powstał przy kościele o tym wezwaniu w Lisowicach.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (należy wybrać dodatek gliwicki).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama