107,6 FM

Prymas: Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła

Abp Wojciech Polak komentuje film Tomasza Sekielskiego. Video z jego wystąpieniem opublikowało biuro prasowe episkopatu Polski.

Oświadczenie abp. Wojciecha Polaka, Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
BP KEP
« 1 »
 • kazi
  13.05.2019 08:50
  w przepisach papieża Franciszka brakuje mi bardzo konkretnego zalecenia: każde podejrzenie, każde oskarżenie bezwzględnie powinno być zgłaszane na policję i do prokuratury przez ordynariusza. Biskupi nie są od prowadzenia dochodzenia, tym bardziej, że sami również mogą być przestępcami. Dla pedofilów księży miejsce jest w wiezieniu. Traktować to przestępstwo należy na równi z gwałtem. Cezura wiekowa do lat 18 rozmywa moim zdaniem wagę czynu, zważywszy, że np. kleryk lat 21 mógłby mieć romans z 17 letnią dziewczyną. I co wtedy? Pedofil??
 • moim zdaniem
  14.05.2019 11:39
  Nie przyjmować do seminarium ani do zakonów pederastów, nie wyświęcac ich na kapłanów!
  doceń 2
 • w mojej opinii
  14.05.2019 20:05
  autor wypowiedzi mógłby w ramach przeprosin opuścić stanowisko, chyba należy do tych co zasilili duchowieństwo nie z powołania
  doceń 1
 • wow
  15.05.2019 09:16
  A kiedy potępienie grzechu homoseksualizmu???

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama