107,6 FM

12.5.2019 | Profanacja i prowokacja | Nowa błogosławiona mistyczka

12.5.2019 | Profanacja i prowokacja | Nowa błogosławiona mistyczka   Roman Koszowski /Foto Gość

Krzyż, Madonna, tęcza… religijne znaki stały się pretekstem do kpiny i obrażania wiary i Kościoła. Czy w przestrzeni publicznej i medialnej już wszystko przegrane? Czy Kościół ma szansę na swój, pozytywny przekaz w mediach? O tym mówi dr Damian Guzek, medioznawca, politolog.

Z kolei historyk, dr hab. Halina Dudała odpowiada na pytanie, czy s. Dulcissma Hoffmann może być na Śląsku tak popularna, jak inni lubiani święci patronowie. Wkrótce kończy się proces beatyfikacyjny s. Dulcissimy na szczblu archidiecezji katowickiej.

cz.1 - O profanacji i prowokacji - dr Damian Guzek

cz.2 - O ludziach, którzy żyją tak, jak uczy Ewangelia, czyli o pozytywnym wizerunku Kościoła w mediach - dr Damian Guzek

cz.3 - O fascynującym życiu duchowym s. Dulcissimy i spowiedniku, który polecił jej spisywać to, co czuje i tak powstawała jej "Duchowa kapliczka" - dr hab. Halina Dudała

cz.4 - Czy współczesny Kościół i świat potrzebują mistyczki? - dr hab. Halina Dudała

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Tym żyje Kościół

Tym żyje Kościół   Niedziela 8:00. Zapraszają Aneta Kuberska-Bębas i Sylwester Strzałkowski

Prześladowania chrześcijan...
Papieskie pielgrzymki...
Relacje państwo – Kościół...
Ekumenizm...
Dialog z islamem...
Świeccy w Kościele...

…tym żyje Kościół

A my rozmawiamy o tym co niedzielę z naszymi gośćmi - ekspertami i świadkami.
Zapraszamy o 8.00.
 

Programy