107,6 FM

W Krakowie urodziły się pierwsze sześcioraczki w Polsce

Taka ciąża zdarza się raz na 4,7 mld przypadków na świecie. W Krakowie przyszły na świat sześcioraczki.

W krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim przyszły na świat cztery dziewczynki i dwóch chłopców.

Sześciokrotnie szczęśliwa mama Klaudia czuje się dobrze. Najmniejsze dziecko waży około 890 gramów, a największe 1300. Dzieci znalazły się  inkubatorach. Ich stan oceniany jest jako dobry.

Ciąża została rozwiązana w 29. tygodniu przez cesarskie cięcie. – Więcej szczegółów przekażemy podczas jutrzejszej konferencji prasowej z udziałem zespołu lekarzy odbierających ten niezwykły poród. Dzieci przyszły na świat dziś przed południem – powiedziała rzeczniczka szpitala Maria Włodkowska. – Najprawdopobniej to pierwsze sześcioraczki w Polsce – dodała. W spotkaniu z mediami będzie uczestniczył również tata maluchów.

Według statystyk sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko: raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • OJ TAM OJ TAM
  20.05.2019 17:33
  Super! Pozdrowienia dla Rodziców i życzenia wszelkich Bożych błogosławieństw dla nich, i ich dzieci!
  doceń 8
 • R123
  21.05.2019 14:46
  Ciąże mnogie (3 i więcej) są najczęściej wynikiem zabiegów in vitro. Tym bardziej ciąża opisana w artykule. Zwróćcie uwagę, że prawdopodobieństwo jest 1 do kilku miliardów ciąż, żeby takie coś zaszło całkowicie naturalnie.
  doceń 14

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama