107,6 FM

Stanisław Szwed: przygotujemy szczegóły 500 plus dla osób niepełnosprawnych

500 zł miesięcznie dla osób niepełnosprawnych powyżej 18. roku życia - to nowy pomysł rządu. Przedstawił go premier Mateusz Morawiecki. Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Stanisław Szwed zastrzega jednak dziś w Katowicach, że najpierw trzeba przygotować projekt takiej ustawy.

500 plus dla osób niepełnosprawnych nie jest jeszcze potwierdzone. Wczoraj świadczenie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Obecny w Katowicach wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed stwierdził, że nie wiadomo jednak kiedy projekt miałby wejść w życie. - Będzie tworzony w naszym ministerstwie - dodał sekretarz stanu:

Wiceminister Stanisław Szwed był obecny w Katowicach podczas dzisiejszej konferencji pod hasłem "W trosce o rodzinę z osobą z niepełnosprawnością". Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny.

W śląskim Urzędzie Wojewódzkim spotkały się organizacje i stowarzyszenia zajmujące się osobami niepełnosprawnymi. Czesław Banot radny Cieszyna podkreśla, że przydałyby się udogodnienia w transporcie:

Radny z Cieszyna za przykład wymienia tu rozwiązania w czeskim prawie. Tam osobom niepełnosprawnym przysługuje raz na 5 lat 100 tysięcy koron do zakupu samochodu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama