107,6 FM

Podtopione domy, miejscowości odcięte od świata, ewakuacja ludzi, a stan wód ciągle się podnosi

Najtrudniejsza sytuacja jest w gminach Wadowice Górne, Czarna i Żyraków.

Ulewny deszcz wyrządził wiele szkód w miejscowościach na terenie województw małopolskiego i podkarpackiego. Ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia obowiązują nadal m.in. w powiatach dąbrowskim i tarnowskim (woj. małopolskie), dębickim, ropczycko-sędziszowskim czy mieleckim (woj. podkarpackie).

Na tych obszarach deszcz wyrządził wiele spustoszeń. Skutki to podtopione domy, zerwane drogi, miejscowości odcięte od świata i ewakuacja ludzi. W ciągu ostatniej doby na Podkarpaciu zanotowano ok. 660 interwencji spowodowanych intensywnymi opadami deszczu. W ciągu ostatniej doby, w wyniku intensywnych opadów deszczu (90-130 mm) i utrudnionego spływu wód z obszarów równinnych, doszło do podtopień 300 budynków - szczególnie na terenie powiatów położonych w zlewni Wisłoki, tj. mieleckiego, kolbuszowskiego i dębickiego.

W powiecie mieleckim najbardziej niebezpieczna sytuacja powodziowa jest w gminie Wadowice Górne. Tam z godziny na godzinę jest coraz gorzej. Kilka miejscowości jest zalewanych, a woda ciągle się podnosi.

Napór wody przerwał groble na stawie hodowlanym w Izbiskach koło Mielca. Na miejsce zdarzenia skierowano 20 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Z powodu problemów z przejezdnością dróg helikopterami Policji i Straży Granicznej transportowane są tam worki z pisakiem. Do akcji ratowniczej zaangażowano śmigłowiec PZL-Kania.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • anioł 4
  22.05.2019 20:50
  Królu, Boże Abrahama. W Tobie moc i dobroć sama ! Wejrzyj na to ludzkie plemię, użycz pogody na ziemię. Niechaj wie lud prawowierny, żeś Ty Pan Bóg miłosierny. A my Cię za ten dar wielki, wielbić będzie na czas wszelki.
  doceń 9
 • Abdiel
  23.05.2019 07:47
  Czy to nie kara za zgorszenie, haniebne grzechy i brud jaki został ostatnio ujawniony w Polsce?! Módlmy się za Polskę, aby nie spadło na nią to, co zostało zapowiedziane w Akita. Idźmy głosować w wyborach, aby u nas nie zwyciężyło ta kultura zgorszenia, zepsucia, zagubienia i poniżenie człowieka idąca z Zachodu.
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama