107,6 FM

Legnica. Decyzja ws. oskarżanego franciszkanina

Franciszkanie rozpoczęli wyjaśnianie zarzutów wobec o. Józefa Szańcy.

Krakowska prowincja franciszkanów wszczęła proces wyjaśniania oskarżeń wobec o. Józefa Szańcy OFMConv. Oznacza to m.in. odsunięcie franciszkanina od obowiązków związanych z pełnieniem funkcji dyrektora katolickich szkół w Legnicy.

- W odpowiedzi na medialne doniesienia związane m.in. z naszym współbratem o. Józefem wyższy przełożony podjął decyzję o rozpoczęciu postępowania wyjaśniającego w tej sprawie - informuje o. Jan Maria Szewek OFMConv, rzecznik krakowskiej prowincji franciszkanów konwentualnych. - Zgodnie z procedurą kościelną na czas badania faktów i okoliczności o. Józef przekazał swoje obowiązki dyrektora Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej przełożonemu klasztoru w Legnicy o. dr. Janowi Janusowi OFMConv - dodaje rzecznik prasowy.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama