107,6 FM

Pełnomocnicy kardynała Gulbinowicza wydali oświadczenie

Na specjalnej konferencji prasowej przed budynkiem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, pełnomocnicy kard. Henryka Gulbinowicza wydali oświadczenie w sprawie ataków naruszających jego dobra osobiste.

- Celem naszego spotkania jest wezwanie do zaprzestania publikowania i rozpowszechniania nieprawdziwych, niepotwierdzonych i, co za tym idzie, naruszających dobre imię Jego Eminencji kard. Henryka Gulbinowicza, informacji pochodzących od pana posługującego się pseudonimem Karol Chum - mówił adwokat Mateusz Chlebowski.

Jednocześnie poinformował, że w tej chwili jego kancelaria prowadzi analizy prawne treści zawartych w materiałach prasowych, które do tej pory zostały opublikowane. - Te analizy mają na celu podjęcie decyzji co do dalszych działań prawnych w sprawie.

- Chciałbym stanowczo podkreślić, że zignorowanie niniejszego wezwania spotka się z reakcją, wysunięciem stosownych roszczeń na drodze sądowej - dodał.

Prawnik apelował również do mediów i wszystkich zainteresowanych sprawą, by uszanowali prywatność kardynała. - Chcemy, by w spokoju wrócił do zdrowia i pełni sił. To jest w tej chwili najważniejsze, by nie robić sensacji i umożliwić drugiej stronie zajęcie stanowiska - powiedział.

Na zakończenie jeszcze raz podkreślił, że wszelkie insynuacje na temat kardynała zostaną uznane za naruszenie prawa i spotkają się ze stosowną reakcją na drodze sądowej.

Głos zabrał również prof. Wojciech Witkiewicz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Poinformował, że stan zdrowia przebywającego od wczoraj w jego placówce kard. Gulbinowicza jest stabilny. - Nasz pacjent jest intensywnie leczony. Stan jest stabilny, ale musi jeszcze pozostać w szpitalu przez przynajmniej tydzień - zaznaczył. Poinformował, że kardynał znajduje się na oddziale chirurgicznym szpitala. W najbliższych dniach planowane są zabiegi diagnostyczne.

Czytaj także:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • gosc
  24.05.2019 23:59
  Z Ciebie taki jest Chrześcijanin, że oczernianie Tobie nie przeszkadza? Prawo do obrony ma każdy człowiek.
  doceń 2
 • amina
  26.05.2019 19:59
  Ale pan Karol juz nie był dzieckiem skoro był w seminarium
 • Aaa
  27.05.2019 06:52
  Teraz każdy może na każdego mówi pomówienia i oskarżać. Słowo przeciw słowu. Im wyższa chierarchia tym lepszy smród. A jak to brednie to i tak mi uwierzą a nie księdzu. Uważam że jeżeli ktoś naprawdę był poszkodowany to zgłosić a nie szukać rozgłosu w mediach . Od początku to jest niewiarygodne.
 • Zofia
  29.05.2019 21:20
  Brońcie kapłanów, módlcie się za nich, bo bez nich nie możemy się zbawić. Posługę pojednania zlecił Jezus kapłanom , gdy ich zabraknie zginiemy w grzechach.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama