107,6 FM

Bóg za kratami

I Ty możesz „więźniom głosić wolność”. To nie żadna przenośnia, to konkret. Przyjedź do Łodzi 7 czerwca na Forum Posługi Więziennej i posłuchaj, jakich cudów Bóg dokonuje w więziennych murach.

„Chodzę do więzienia”, „Od trzech lat w każdą sobotę”. Wyznania rodzin skazańców? Nie, krótkie świadectwa osób, które dosłownie odczytały słowa Ewangelii. Pojawiające się w filmie osoby zaświadczają, że Bóg potwierdza znakami naukę, którą głoszą. A największym znakiem są liczne nawrócenia więźniów. Bez względu na wyrok.
Jeśli chcesz posłuchać, jak Bóg posługuje się kursami Alpha w więzieniu, przyjedź do Łodzi 7 czerwca (zapisy i lista gości - tutaj).

Co tydzień w około 40 więzieniach w Polsce ekipy Alpha spotykają się z osadzonymi. Krótka konferencja i swobodna rozmowa przy kawie i ciastku często przeradza się w przełomowe wyznania.

- Nie pytamy, jak długo i za co siedzą. Niektórzy z nich sami pytają, czy podałbyś rękę mordercy. Po paru tygodniach widzisz, jak zaczynają nowe życie – mówi Krzysztof Dzierwa, regionalny koordynator kursów Alpha w więzieniu.

– Więźniowie są w sercu Boga. Posługa w więzieniu zmienia nas, rewitalizuje nasze wspólnoty, parafie, Kościół. Nawróceni więźniowie sprawiają, że zmienia się samo więzienie, a potem po wyjściu na wolność – społeczeństwo. To, że sądy i trybunały osądziły naszych braci i siostry w więzieniach, często słusznie, nie znaczy, że zabrały im także ich godność – dodaje Stanisław Cinal, krajowy koordynator kursów Alpha w więzieniu.

W łódzkim Forum Posługi Więziennej wezmą udział m.in. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, gen. Jacek Kitliński, Dyrektor Generalny Służby Więziennej, a także goście z Wielkiej Brytanii, w tym Emmy Wilson, Światowy Kapelan Więziennictwa i założycielka Alpha w Więzieniu.

Zapraszamy. Może i Ciebie Bóg wzywa do tej posługi.

„Gość Niedzielny” objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

« 1 »
  • gut
    24.05.2019 20:50
    'Stworzenia to odblask. Kochajmy ten odblask z myślą o świetle.' <3 ;-)
    'Autor Nieznany'
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama