107,6 FM

PKW: Brakuje 1119 protokołów, aby określić kto konkretnie otrzyma mandat do PE

Z uwagi na "skomplikowany charakter" wyliczenia mandatów do PE, jest jeszcze zbyt mało danych, żeby określić, jakie komitety i kto konkretny otrzyma mandat; brakuje 1119 protokołów z całej Polski - poinformował w poniedziałek rano wiceszef PKW Sylwester Marciniak.

Państwowa Komisja Wyborcza w poniedziałek po godz. 6 podała na swojej stronie wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego przeliczone z 95,9 proc. obwodowych komisji wyborczych w Polsce.

Jak wynika z danych, w wyborach do PE PiS otrzymała 46,01 proc. głosów, Koalicja Europejska - 37,87 proc., Wiosna - 6,02 proc., Konfederacja - 4,55 proc., Kukiz'15 - 3,71 proc., Lewica Razem - 1,23 proc. Wyniki te oznaczają, że mandaty w Parlamencie Europejskim uzyskają tylko trzy komitety - PiS, Koalicja Europejska i Wiosna.

Marciniak podkreślił na porannej konferencji prasowej PKW, że z uwagi na "skomplikowany charakter" wyliczenia mandatów do PE, to jest jeszcze zbyt mało danych, żeby określić, jakie komitety i kto konkretny otrzyma mandat.

"Musimy mieć protokoły ze wszystkich (13) komisji okręgowych, żeby przejść do kolejnych etapów podziału mandatów na poszczególne komitety" - wskazał wiceszef PKW. Jak poinformował, brakuje 1119 protokołów z całej Polski.

« 1 »
TAGI:
  • n/a
    27.05.2019 09:52
    Myślę że przyczyny opóźnień w przekazywaniu protokołów powinny być szczegółowo wyjaśniane i wyciągane konsekwencje. Albo jeszcze prościej, te dostarczone po określonym terminie, powinny wędrować do kosza. Jeśli zbyt długo nad nimi "pracowano". A i tak już teraz widać coś co boli najbardziej. Polska przecięta Wisłą jak nożem, te dwie połówki dzielą nie pojedyncze procenty, lecz przepaść! Która z każdymi wyborami się pogłębia. Tłumaczenie tego pozaborowymi różnicami w mentalności jest już anachroniczne i nie oddaje tego co się dzieje. To podział na bogat(sz)ych i biednych! Wywoływany toczącym się wręcz neokolonialnym procesem w sercu Europy. To oczywiste że bogatsi sąsiedzi kolonizują w pierwszej kolejności najbliższe sobie i najłatwiej dostępne komunikacyjne terytoria. Które w dodatku owszem, od czasu rozbiorów, uważają za "swoje". To co za Wisłą jest już "obce", dzikie, w dodatku mostów na tej rzece nie jest za wiele i trzeba nieraz daleko jeździć. Mamy więc "cywilizowaną" kolonię i sąsiadujące przez graniczną rzekę terytoria tubylcze czy plemienne. I uwaga, ich cywilizowanie i rozwój wcale nie leży w interesie kolonizatorów i kolonistów! Stamtąd pozyskuje się przecież prawie darmową siłę roboczą i produkty kupowane za grosze. To buduje zasobność kolonii i tak miało pozostać. Model polaryzacyjno-, lecz nie dyfuzyjny lecz osmotyczny. Wysysanie zasobów z obszarów biedniejszych do tych bogatszych. A obecna Władza to psuje! Transfery socjalne i zrównoważony rozwój niwelują różnicę poziomów, na której tak wielu, i obcych i "swoich" po bogatszej stronie świetnie zarabiało. Wobec "dutków" w kieszeni lub ich zmniejszonego dopływu, w kąt idą narodowe sentymenty. Takiej Polski nikt tam nie potrzebuje i nie chce! Już lepiej schronić się pod skrzydłami Europy, a w praktyce... wiadomo czyje. Oto cała tajemnica wyborczej mapy.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama