107,6 FM

Śląski sanepid po podtopieniach: nie kupujmy żywności z niepewnych źródeł

Pamiętajmy, by sprawdzać pochodzenie żywności - przypomina śląski Sanepid. Po przejściu przez region fali powodziowej, inspektorzy nie odnotowali jednak masowych zalań produktów żywnościowych.

W regionie nie odnotowano skażenia żywności, ani wody. Uspokaja po powodziach śląski sanepid. - Zalanej żywności najlepiej się pozbyć - mówi kierownik oddziału Higieny Żywności Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach Józefa Lipa:

 

- Nie mamy też sygnałów o skażeniu wody - mówi Bogdan Czapla z Wojewódzki Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Katowicach:

 

- Kupujący na targu są bezpieczni - zapewnia Radio eM jeden ze sprzedawców na katowickim targowisku:

 

Inspektorzy zaznaczają jednak, że po ustąpieniu podtopienia, woda w studniach i zbiornikach wodnych nie nadaje się do picia. Trzeba taką studnię wyczyścić i zdezynfekować.

Co mówią klienci? Słuchaj więcej: Czy żywność i woda po podtopieniach są zdrowe?

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama