107,6 FM

Rybnik. Mieszkańcy Paruszowca nie chcą nowej kopalni. Czy ich głos będzie miał znaczenie?

Spółka Bapro z Dąbrowy Górniczej próbuje uzyskać zgodę na budowę kopalni w Rybniku. Mieszkańcy dzielnicy Paruszowiec, na terenie której miałby powstać zakład, protestują przeciwko temu pomysłowi.

W rybnickiej dzielnicy Paruszowiec ma powstać nowa kopalnia. Inwestycja jest już na etapie uzgadniania decyzji środowiskowej. Pozwolenie na budowę kopalni chce uzyskać spółka Bapro z Dąbrowy Górniczej. Jej prezes Marek Budziński mówi, że pod Rybnikiem są duże pokłady węgla:

Ta sprawa połączyła mieszkańców i władze Rybnika. I jedni i drudzy, jednym głosem mówią NIE dla uruchomienia na terenie miasta nowej kopalni. Mieszkańcy protestują:

Więcej na temat kopalni i sprzeciwu Rybnika dziś w eMisji Specjalnej Radia eM 107,6 fm po 15.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama