107,6 FM

Konferencja Interpolu w Katowicach: wśród tematów cyberterroryzm

Interpol - międzynarodowa organizacja policji obraduje od dzisiaj w Katowicach. Do Międzynarodowego Centrum Kongresowego przyjechali przedstawiciele policji z całego świata.

W Katowicach rozpoczęła się 47. Europejska Regionalna Konferencja Interpolu. Do Międzynarodowego Centrum Kongresowego przyjechało blisko 200 gości z całego świata. - Interpol to bardzo ważna organizacja - podkreśla Jarosław Szymczyk, komendant główny policji.

Bazy danych Interpolu są sprawdzane nawet 200 razy na sekundę.

Konferencja Interpolu w Katowicach: wśród tematów cyberterroryzm   Policyjna orkiestra Mateusz Kornas / Radio eM

Podczas debat mowa będzie m.in. o cyberbezpieczeństwie i zwalczaniu terroryzmu. Na otwarciu spotkania przemawiał m.in. sekretarz generalny organizacji Jurgen Stock:

W ciągu 5 lat liczba odnotowanych tego typu przestępstw wzrosła na terenie Unii Europejskiej o 60%.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama