107,6 FM

Wszystkie żeńskie wspólnoty zakonne rozpoczynają nowennę za księży

Wszystkie zgromadzenia zakonne żeńskie czynne i klauzurowe, rozpoczynają w czwartek nowennę, podczas której każdego dnia będą modlić się za księży i Kościół w Polsce - poinformowała PAP przewodnicząca Konsulty Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych s. Maksymilia Pliszka.

"Mając na uwadze powierzoną nam przez Boga misję, realizowaną aktualnie w obliczu trudnych i bolesnych wydarzeń w Kościele w Polsce, podejmujemy 9-tygodniową nowennę. Codziennie od 30 maja do 1 sierpnia r. będziemy spotykać się w naszych wspólnotach na modlitwie różańcowej o godz. 20.30, by rozważać tajemnice światła" - zaznaczyła siostra Pliszka.

Dodała, że będą modlić się w następujących intencjach: "O pomoc Jezusa Miłosiernego i duchowe umocnienie wobec wyzwań, przed którymi stają obecnie kapłani; o świętość życia kapłanów i osób konsekrowanych; w intencji wynagradzającej za grzechy i niewierności osób poświęconych Bogu".

"Trwając w duchowej więzi i zatroskaniu o Kościół święty, wspólnoty zgromadzeń żeńskich zapraszają też kapłanów i osoby świeckie do włączenia się w tę nowennę" - powiedziała s. Pliszka.

Siostry zakonne dziękują jednocześnie kapłanom za wszelkie posługi podejmowane w ich wspólnotach, za duchową pomoc i modlitwę.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama