107,6 FM

Katowice: program Owca Plus podpisany. Wsparcie na hodowle w Beskidach i Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

W Katowicach podpisano dziś umowę na dofinansowanie w ramach programu Owca Plus. Wszystko po to, by wspierać hodowlę owiec i kóz w Beskidach oraz Jurze Krakowsko Częstochowskiej. Na ten cel przeznaczono ponad 400 tysięcy złotych.

Samorząd Województwa Śląskiego podpisał dziś kolejną umowę na dofinansowanie w ramach projektu Owca Plus. Ponad 400 tysięcy złotych trafi na przygotowanie terenu pod wypas, sprzęt czy zagrody dla zwierząt. - Chodzi o to, by owce nie zniknęły z Beskidów i Jury Krakowsko-Częstochowskiej i by wciąż byli chętni stać się juhasem czy bacą. Mówi Józef Michałek - wojewoda wałaski:

Dodajmy, że w Katowicach podpisano dziś także drugą umowę na dofinansowanie gospodarstw edukacyjnych w województwie śląskim. Na ich rozwój przeznaczono również ponad 400 tysięcy złotych.

- Dzieci i młodzież województwa śląskiego mogą nauczyć się jak wydoić krowę, zrobić ser czy utkać torebkę z wełny - mówiła Maria Kohut - prezes fundacji Pasterstwo Transhumacyjne:

Dodajmy, że obecnie w województwie śląskim działa 20 gospodarstw edukacyjnych.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama