107,6 FM

Chce się żyć

Jest taki region, gdzie człowiekowi kręci się w głowie od zapachu róż i widoku dziewczyn pięknych jak róże.

Nasza dziennikarka Basia Gruszka-Zych odwiedziła jeden z najczarowniejszych regionów w Europie - Dolinę Róż w Bułgarii. Tutejszy klimat nie sprzyja uprawie zboża czy ziemniaków, ale kwiatów i ziół. Dlatego jest tak pięknie.

"Na tej ziemi prawie wszyscy żyją z róż i nie myślą o nich jak o kwiatach do podziwienia, ale jak o sposobie na utrzymanie - pisze dziennikarka GN. - Trzeba kochać pracę przy różach, bo nie jest lekka, ale miłość łagodzi trudy".

Przy okazji pobytu w Karłowie powstał reportaż ze święta róż na zakończenie różanych żniw, które odbywają się nieprzerwanie od 1906 roku. To prawdziwa feeria barw, zapachów i pięknych dziewcząt, wśród których króluje wybierana co roku miss piękności róż.

"To jest ten czas, gdy kwitną róże i człowiekowi chce się żyć" - mówi jedna z bohaterek reportażu Basi Gruszki-Zych "Kiedyś byłam różą".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama