107,6 FM

Gdzie idziesz? I co chcesz dziś ogłosić?

Idźcie i głoście! Mt 10,7

Mt 10,7-13

Jezus powiedział do swoich Apostołów:
„Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski. Wart jest bowiem robotnik swej strawy.

A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie.

Wchodząc do domu, przywitajcie go pozdrowieniem. Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was”.


Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Magdalena Jóźwik
Gość Niedzielny

 

Idźcie i głoście! Mt 10,7

Gdzie idziesz? I co chcesz dziś ogłosić? Swojemu współmałżonkowi, dzieciom, rodzicom, przyjaciołom, kolegom w pracy? Co chcesz dziś zanieść tym, których spotkasz? Jakie słowo masz w sercu? Nie próbuj się wykręcać, że nie masz, bo Jezus w dzisiejszej Ewangelii mówi wprost: darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Więc na pewno dostałeś! Ewangelia jest głoszona także Tobie! Hojnie, rozrzutnie, słyszysz ją w kościele, może w radiu, czytasz w internecie albo otwierasz Pismo Święte w domu. Nie mów, że Bóg nie daje Ci słowa, które możesz głosić. Ale jeśli idziesz dziś zdobywać złoto, srebro, miedź, to faktycznie słowo przysypiesz, zakopiesz w swoim sercu. A przecież to Ewangelia jest skarbem!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.