107,6 FM

Abp Jędraszewski komentuje oświadczenie Trumpa

Potrafił uczciwie spojrzeć na naszą niedawną, chociaż już 40 lat trwającą przeszłość, historię - powiedział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski o oświadczeniu, jakie prezydent USA Donald Trump wystosował z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

Serwis specjalny:  40. rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

W poniedziałek abp Jędraszewski, proszony w radiowej Trójce o komentarz do tego, że prezydent USA Donald Trump pamiętał o 40. rocznicy pielgrzymki papieża do Polski, a przywódcy europejscy - nie, zwrócił uwagę, że Trump nie jest katolikiem.

Jak ocenił metropolita, prezydent USA "potrafił uczciwie spojrzeć na naszą niedawną, chociaż już 40 lat trwającą przeszłość, historię". Przyznał także, że dziwiłby się - "patrząc na to, co się dzieje w Europie, kiedy celowo, programowo wycina się chrześcijańskie korzenie z naszej świadomości" - gdyby współcześni przywódcy europejscy do tego wydarzenia nawiązali.

"Dzisiaj obchodzimy 40. rocznicę historycznej mszy św. Jana Pawła II 2 czerwca 1979 roku w Warszawie, otwierającej dziewięciodniową wizytę w Polsce, która zmieniła bieg historii. Pamiętając długą walkę narodu polskiego z komunizmem, przyznajemy również, że miliony ludzi żyją teraz w wolności dzięki świętemu papieżowi Janowi Pawłowi II i jego niezwykłemu życiu jako ucznia Jezusa Chrystusa i obrońcy ludzkiej godności i wolności religijnej" - głosi niedzielne przesłanie Donalda Trumpa.

Podczas radiowego wywiadu metropolita krakowski podkreślił, że gdyby nie pielgrzymka Jana Pawła II do Polski w 1979 r. to "naprawdę nie byłoby Solidarności 80 r." Jak przypomniał, o pielgrzymce tamtej mówi się, że było to "dziewięć dni, które wstrząsnęły komunizmem".

« 1 2 »
 • DREM0R
  03.06.2019 18:38
  Trump nie jest katolikiem, a w dodatku buduje mur, by powstrzymać migracje katolickich imigrantów z Ameryki Południowej i Meksyku.

  doceń 15
 • jurek
  03.06.2019 21:15
  Od kilku dni celebruje się 40-rocznice wizyty Jana Pawła II w Polsce. Z pewnoscią nie sposób nie orzecenić owoców tej wizyty. Jednak to wielkie nadęcie (przy okazji zupełne pomijanie w niektórych mediach innej rocznicy - 30 lecia wyborów) chyba na prawde jest przesadą. Rzecznik Episkopatu twierdzący, że "bez tej wizyty nie było wolnej Polski" itp. Nikt nie wie co by było gdyby....
  doceń 10

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama