107,6 FM

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ogranicza korzystanie z plastiku

Pracownicy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolia ograniczają korzystanie z plastiku. Zgodnie z wydanym zaleceniem przez władze Metropolii, urzędnicy będą stopniowo ograniczać, a docelowo całkowicie eliminować plastikowe przedmioty.

Ograniczenie używania plastikowych talerzyków, kubków, sztućców i napojów w plastikowych butelkach; zachęcanie do picia wody z kranu i wykorzystywanie do celów promocyjnych gadżetów wykonanych z materiałów, które pochodzą z recyklingu. To tylko kilka zaleceń, które od początku czerwca zaczęły obowiązywać pracowników urzędu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. - Mówi Witold Trólka z biura prasowego GZM:

Zmiany dotyczą także m.i n, działalności promocyjnej GZM. Do tworzenia metropolitalnych gadżetów mają być wykorzystywane tylko przedmioty wykonane z materiałów podlegających procesowi recyklingu. Nie będą również opakowywane w foliowe czy lakierowane torebki.

Dodajmy, że docelowo plastik ma całkowicie zniknąć z urzędu metropolitalnego. Władze GZM chcą by za ich przykładem poszły również urzędy miast zrzeszone w Metropolii.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy