107,6 FM

Katowice: przebudowa drogi nr 86 spędza sen z powiek kierowcom

Drogowy armagedon w Katowicach. Przebudowa drogi nr 86 spędza sen z powiek kierowcom.

Od tygodnia zwężono jezdnię do jednego pasa, a korki na wysokości katowickiego Giszowca mają kilka kilometrów długości. Zatrzymano też zjazd z Autostrady A4 w kierunku Tychów i Bielska-Białej. Zmieniła się też trasa trzech linii autobusowych: 674, 672, i 672N. - Ponadto zmieniliśmy lokalizację przystanków autobusowych - mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik Zarządu Transportu Metropolitalnego w Katowicach:

Katowice: przebudowa drogi nr 86 spędza sen z powiek kierowcom   Na DK 86 zwężono jezdnię do jednego pasa Mateusz Kornas /Radio eM

Utrudnienia dla kierowców potrwają w tym miejscu co najmniej przez najbliższe 12 miesięcy. Czy musi to tak długo trwać? Czy drogowcy pracują również w nocy? O to Radio eM pytało Ewę Lipkę z katowickiego magistratu:

Policja z kolei obserwują wzmożony ruch na DK 86 zaleca jazdę na suwak.  - Czasem lepiej wybrać też trochę dłuższą drogę - podpowiada Tomasz Bratek ze śląskiej policji:

Policjanci przestrzegają też przed jazdą na pamięć. Wkrótce organizacja ruchu na DK 86 w Katowicach może ulec kolejnej zmianie.

Słuchaj też: Remont węzła Giszowiec przy DK86 w Katowicach: głos kierowców

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama