107,6 FM

Ogarniamy tydzień

W tym tygodniu święcenia kapłańskie w katedrze, koncert zespołu niemaGotu w Bytomiu i wydarzenia sportowe w weekend.

Na początku tygodnia zaproszenie do „Kawiarenki dla rodziców”. Na temat „Jaki jest Twój język? Miłość w rodzinie” będzie mówił Michał Jurkiewicz, diecezjalny doradca życia rodzinnego i mediator rodzinny.

W sobotę w gliwickiej katedrze bp Jan Kopiec udzieli święceń kapłańskich sześciu diakonom z diecezji gliwickiej.

Natomiast w niedzielę uroczystość związana z 10. rocznicą ustanowienia rudzkiego kościoła bazyliką. Tego dnia do sanktuarium Matki Bożej Pokornej pielgrzymować będzie Bractwo Najświętszego Sakramentu, w czasie spotkania zaprzysiężeni zostaną nowie członkowie.

W niedzielę również trzy wydarzenia sportowe. „Rajza z Nadzieją”, czyli rowerowy przejazd z Bytomia do Gliwic. Ze starego do nowego, remontowanego właśnie ośrodka Fundacji „Dom Nadziei”. W repeckim parku w Tarnowskich Górach odbędzie się impreza biegowa Ruah Run, a w Bytomiu w parku Kachla parafiada z turniejem „dzikich drużyn” w piłce nożnej, której finałem będzie koncert zespołu niemaGotu.

Tego samego dnia planowana jest też KARBiowska Gra Miejska. W tym roku jej tematem będzie „110 lat kościoła Dobrego Pasterza w Karbiu”.

Szczegółowe informacje o tych i innych wydarzeniach na naszej stronie: gliwice.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama