107,6 FM

Będą kursy formatora dla liderów wspólnot

Ważne ustalenia podjęto na spotkaniach ruchów, stowarzyszeń i wspólnot diecezji gliwickiej.

Liderzy wspólnot działających w diecezji gliwickiej będą przechodzili roczny kurs formatora. Rozpocznie się on we wrześniu i będzie odbywał się równolegle do kursu biblijnego.

- Kurs formatora jest podstawą teologiczną dla animatorów i liderów po to, aby mogli oni posługiwać w swoich ruchach i stowarzyszeniach. Jeśli często prowadzą spotkania, nauczają czy przekazują treści, taki kurs da im do tego podstawy i pewność, że ta nauka jest poprawna - tłumaczy ks. Artur Sepioło, diecezjalny koordynator rady ruchów i stowarzyszeń.

Tematyka kursu będzie dotyczyła m.in. zagadnień z teologii, dogmatyki czy praktyki duszpasterskiej oraz najistotniejszych spraw i wątpliwości, jakie mogą pojawić się w danej wspólnocie. Zajęcia odbywające się raz w miesiącu w soboty będą prowadzili duchowni i świeccy teologowie i wykładowcy.

Jak wyjaśnia ks. A. Sepioło, kurs nie jest skierowany wyłącznie dla liderów wspólnot charyzmatycznych, ale dla wszystkich ruchów i stowarzyszeń. Będą w nim uczestniczyli np. animatorzy przygotowujący młodzież do bierzmowania. Taki wymóg stawiają postanowienia I Synodu Diecezji Gliwickiej.

Rada ruchów, stowarzyszeń i wspólnot obejmowała dwa spotkania, osobno dla duchownych i świeckich, które w ubiegłym tygodniu odbyły się w Kurii Diecezjalnej w Gliwicach.

Było to również okazja omówienia bieżących wydarzeń w diecezji, m.in. obchodów 20. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Gliwicach czy wakacyjnych planów i aktywności wspólnot, a także do podsumowania rocznej pracy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama