107,6 FM

20. rocznica wizyty Jana Pawła II w Gliwicach

Wspominamy tamte dwa dni. Obchody związane z 20. rocznicą wizyty Jana Pawła II.

Minęło 20 lat od tamtych wydarzeń - Nieszporów na lotnisku, kiedy fotel papieski pozostał pusty i spotkania dwa dni później, na które spontanicznie przybyło ponad pół miliona ludzi.

Zobacz: Papieski serwis specjalny 

Główne wydarzenia obchodów 20. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Gliwicach odbędą się 15 czerwca na placu Krakowskim i 17 czerwca w katedrze. Na motto wybrane zostały słowa papieża „Strzeżcie tych wartości, które stanowią o waszej tożsamości”.

Pierwsze wydarzenia odbyły się już wczoraj. Poniżej program obchodów.

8 czerwca

* Eliminacje do Międzyparafialnego Turnieju Piłki Nożnej, którego organizatorem jest ZSO nr 5 i SP nr 6. Finał zaplanowany został na 15 czerwca.

11 czerwca

* W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II (obok katedry) o 11.00 odbędzie się panel dyskusyjny adresowany głównie do młodzieży gliwickich szkół średnich, którego mottem są słowa Jana Pawła II „Strzeżcie tych wartości, które stanowią o waszej tożsamości”.

* W auli ZPS nr 3 odbędzie się z kolei finał przeglądu inscenizacji scenicznych.

12 czerwca

Odbędzie się „Bieg po kremówkę”, o 16.00 uczniowie łabędzkiej SP nr 32 będą rywalizować w różnych grupach wiekowych i na czterech dystansach.

15 czerwca

* Spotkanie na placu Krakowskim rozpoczyna się o 16.00 rodzinnym malowaniem obrazów do myśli Jana Pawła II „Dłonie są krajobrazem serca”. Prace będą później prezentowane na wystawie w filii MBP.

Na scenie wystąpią AZM Politechniki Śląskiej, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „lipowinie”, Jacek Kierok i Górnicza Orkiestra Dęta KWK „Sośnica”. Wszystkich wykonawców łączy to, że występowali kiedyś przed papieżem.

* Natomiast wieczorem w Kinie Amok o 19.00 odbędzie się koncert poetycko-refleksyjny „Ucisz serce” z udziałem m. in. Barbary Bursztynowicz. Wypełniony nastrojową muzyką klasyczną, filmową i estradową.

* Z kolei Biblioteka Centralna MBP przygotowała grę miejską „Papież i gliwiczanie”, która rozpocznie się o 11.00 w bibliotece przy ul. Kościuszki 17, a zakończy w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II (obok katedry). Szczegóły na: www.biblioteka.gliwice.pl.  

* Na skwerach Doncaster i Dessau powstanie symboliczny „łańcuch serc”.  Związany z promowaniem działań na rzecz innych. Aby wziąć w niej udział, należy przesłać informację mejlem: sekretariat@pm21.gliwice.eu lub wykonać serce w formacie A4 i wrzucić je do specjalnych urn – w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17), Przedszkolu Miejskim nr 21 (ul. Górnych Wałów 19) i w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele Chrystusa Króla (ul. Okrzei 31). Szczegóły na: www.biblioteka.gliwice.pl.

* Tego dnia odbędzie się również pielgrzymka rodzin do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Szczegółowe informacje TUTAJ.

16 czerwca

W Zabrzu odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny, który zakończy się przy krzyżu papieskim obok kościoła św. Wojciecha. Szczegółowe informacje TUTAJ.

17 czerwca

W samą rocznicę spotkania z Janem Pawłem II na gliwickim lotnisku zaplanowano diecezjalne dziękczynienie w katedrze. O 18.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Kopca, a po niej odbędzie się koncert AZM Politechniki Śląskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy