107,6 FM

Kreatywny Creator

Irytujesz się, kiedy żona zwraca ci na coś uwagę. A może to Duch Święty mówi przez nią do ciebie?

Czy Duch Święty rzeczywiście mówi do nas w taki sposób? Na przykład przez żonę, przez męża? - pyta Franciszek Kucharczak w najnowszym numerze GN na niedzielę uroczystości Zesłania Duch Świętego.

- To jest nawet najczęstszy sposób, i w sumie najbezpieczniejszy - odpowiada franciszkanin o. Wit Chlondowski, dogmatyk. - Duch Święty posługuje się naszymi zmysłami, także wewnętrznymi. Posługuje się naszą pamięcią, wyobraźnią. Jako prezbiterzy także wielokrotnie tego doświadczamy w czasie głoszenia i spowiedzi. Przychodzą jakieś myśli, wydawałoby się, zupełnie normalne, ale trafiają w punkt. Są tym, czego akurat ten człowiek potrzebuje. A ja nie wiem, dlaczego tak powiedziałem. Przyszło mi do głowy, ale normalnie bym tak nie powiedział.

Duch Święty jest nie tylko Creatorem, ale jest też kreatywny. Działa na wiele sposobów i to często takich, których byśmy się nie spodziewali. Chcesz wiedzieć jakich? Przeczytaj tekst Franka Kucharczaka "Duch Święty mówi przez żonę" w najnowszym (23/2019) GN.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama