107,6 FM

Ksiądz dźgnięty nożem w drodze na poranną Mszę świętą

Wrocławski kapłan w drodze na poranną Mszę świętą został zaatakowany przez napastnika i dźgnięty nożem. Obecnie przebywa w szpitalu. Prosimy o modlitwę.

Chodzi o ks. dr. Ireneusza Bakalarczyka, kierownika notariatu wrocławskiej kurii i duszpasterza Duszpasterstwa Wiernych Tradycji Łacińskiej. W poniedziałek o poranku zmierzał on na Mszę świętą do kościoła NMP na Piasku we Wrocławiu i został zaczepiony przez 57-latka, a po chwili brutalnie zaatakowany. Mężczyzna zadał jeden cios nożem w okolicach brzucha i klatki piersiowej.

Msza święta dla wiernych tradycji łacińskiej została odprawiona przez innego kapłana już w intencji rannego ks. Bakalarczyka, który trafił do szpitala.

Najnowsze informacje o stanie zdrowia kapłana znajdziecie tutaj:

Na temat tego brutalnego ataku wypowiedział się już abp Józef Kupny


A także ks. Rafał Kowalski, rzecznik kurii wrocławskiej:

- Lekarze potwierdzają, że stan księdza jest stabilny. Znajdował się na oddziale ratunkowym. Ma uraz w okolicach klatki piersiowej - mówi nam Monika Kowalska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Jak informuje policja dolnośląska, sprawca został niedługo po zdarzeniu zatrzymany przez przechodniów. Powody ataku są na razie nieznane.

Prosimy o modlitwę za księdza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • CSOG
  10.06.2019 10:37
  Myślę, że socjologowie społeczni dobrze znają ten proces. Podobno większość wynalazków dokonują ludzie, którzy nie wiedzieli lub nie wierzyli, że „się nie da”. Podobnie jest z mechanizmem przekraczania barier tego, co niedozwolone i niedopuszczalne. Do niedawna zamachy na życie i zdrowie kapłana dokonywane publicznie prawie nie miały miejsca, po za obszarami na których planowo prześladowano chrześcijan. Od niedawna takie przypadki zaczynają mnożyć się jak grzyby po deszczu. I nie bez znaczenia jest tu fakt, że informacje mas mediów pełnią w tym procesie podobną funkcję jak reklama. Czy zatem zasłaniać problem kurtyną milczenia? Znając specyfikę pożywienia, lub jak ktoś woli paliwa massmediów to raczej niemożliwe. Raczej przyjąć ten fakt z pokorą i świadomością że kościół jako wspólnota męczennikami tylko się umacnia. Każdy cios zadany kapłanowi, każda zadana rana, bardziej umacnia jedność wiernych niż osłabia organizm kościoła. To również jest prosty mechanizm jakim dobro broni się i zawsze zwycięża zło. W końcu zbawienie tego świata dokonało się przez niezawinione przyjmowanie ciosów i ran.
  doceń 62
 • Jaahquubel
  10.06.2019 11:15
  Redakcjo! Pomijając sam dramatyczny fakt, zaatakowany ksiądz został pchnięty nożem, nie „dźgnięty”.
  doceń 11
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama