107,6 FM

Jezus prosi, aby rzucić broń Złego

Nie stawiajcie oporu złemu.  Mt 5,39

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Słyszeliście, że powiedziano: „Oko za oko i ząb za ząb!” A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu: lecz jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię ktoś, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie».

 


Nie stawiajcie oporu złemu.  Mt 5,39

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Paweł Lis
Gość Niedzielny

Kilka razy próbowałem oszukać samego siebie, że fragment o nadstawianiu drugiego policzka kryje w sobie jakiś inny sens i wcale nie muszę „poddawać się” w walce. Otóż dotarło do mnie, że to nadstawienie się po raz drugi to coś znacznie piękniejszego od zwycięstwa. Jezus prosi, aby rzucić broń Złego i użyć miłości. Zakończyć spór, a przy okazji dać świadectwo, które ma szansę nawrócić agresora. Nie sztuką jest oddać, ale sztuką jest się zatrzymać i przypomnieć sobie o Jezusie. To jest prawdziwe męstwo. Życzę wszystkim, żeby zakosztowali tego doznania, bo mimo że zdarza się mnóstwo porażek, dokładnie wiemy, czego żałować i do czego dążyć przy kolejnej konfrontacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.