107,6 FM

Chciał eutanazji, dziś świętuje obronę pracy magisterskiej

Janusz Świtaj, którego historia w 2007 r. stała się początkiem dyskusji o eutanazji, dziś świętuje obronę swej pracy magisterskiej. - Obrona zaliczona na 5 - napisał na Facebooku.

Świtaj w wieku niespełna 18 lat uległ w 1993 r. wypadkowi motocyklowemu. W 2007 r. złożył do sądu wniosek o odłączenie go od aparatury podtrzymującej życie. Połowa Polaków była wówczas za tym, żeby Świtajowi „pomóc godnie odejść”. Przeciw było tylko 36 proc. Wtedy na scenę wkroczyła Anna Dymna. Zaproponowała mu pracę w swej fundacji. Mężczyzna  otrzymał też wózek, który pozwolił mu opuścić łóżko. Najpierw zdała maturę, potem podjął studia na psychologii. Minęło zaledwie kilkanaście miesięcy od jego dramatycznego wołania, a był już w stanie otworzyć sezon motocyklowy, jadąc na swym wózku na czele kawalkady motocykli.

- Wyznaczam sobie kolejne cele, a potem przeżywam radość, gdy zostają osiągnięte - powiedział w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego".- Chciałbym spełniać się jako psycholog, pomagając chorym i osobom po wypadkach. Nie przez przypadek na pasku mojego wózka mam przypiętą uśmiechniętą buźkę, którą dostałem od jakiejś nieznajomej spotkanej na festiwalu reggae w Wodzisławiu Śląskim. Noszę ją na znak, że uśmiech ma sens - dodał.

Panie Magistrze, gratulujemy!

Mocny, dzisiejszy apel papieża Franciszka:

« 1 »
 • Ktos
  12.06.2019 16:39
  Wielkie brawa i szacunek dla Pani Anny Dymnej , a panu Januszowi gratulacje !
  doceń 6
 • Cyraniusz
  12.06.2019 18:07
  To jest dobitny przykład że ludzie otoczeni opieką i miłością odnajdują sens życia pomimo przeciwności. Eutanazja zabija tysiące ludzi pogrążonych w depresji, niby na ich życzenie, szatańska ideologia lewicowego zachodu nienawidzi człowieka i jego godności, stąd eutanazja, dzieciobójstwo, przerabianie ciała na kompost, dla nich człowiek to śmieć.
  doceń 11
 • Alessandra
  12.06.2019 23:25
  Zapewnic kazdemu godne warunki zycia i ....chce sie zyc a nie umierac!! Precz z cywilizacja smierci! Niech zyje cywilizacja zycia!!
  doceń 2
 • katholikós
  13.06.2019 19:15
  Każdy człowiek czujący że ktoś go kocha, o śmierci nie pomyśli. Nikt komu miłości nie brakowało, nie zrozumie ile prosty gest daje siły. Bogu niech będą dzięki że ten wspaniały człowiek żyje, że jest nadzieją i siłą dla tysięcy. Podziwiam tego Pana, a zarazem mu dziękuję, bo uczy mnie pokory, by nie narzekać na własne problemy, pokazuje że ograniczenia są tylko w naszym umyśle. Pomodlę się dziś za tego wspaniałego człowieka :-). Bogu niech będą dzięki że są tacy herosi wśród nas.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama