107,6 FM

Flawian Krawczyk mistrzem Europy w szachach

Młody szachista z Tarnowskich Gór Flawian Krawczyk został mistrzem Europy szkół w szachach błyskawicznych.

Jest uczniem tarnogórskiej Szkoły Podstawowej nr 15 im. Gwarków Tarnogórskich i należy do klubu szachowego „Strzybniczanka” Tarnowskie Góry.

Turniej szachów błyskawicznych był częścią szkolnych mistrzostw Europy Szkół w szachach klasycznych, które odbyły się od 30 maja do 8 czerwca w Rumunii.

Flawian Krawczyk był najlepszy w kategorii wiekowej do 11 lat. Zaczynając z 8. pozycji listy startowej, wygrał wszystkie partie. Tym samym zdobył złoty medal i tytuł mistrza Europy szkół 2019 w tej grupie wiekowej. 

W turnieju szachów klasycznych zajął VII miejsce na 52 startujących zawodników z całej Europy, a do brązowego medalu brakowało mu jedynie 0,5 punktu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama