107,6 FM

Wieczorna przejażdżka... człogiem po centrum Pajęczna

Nietrzeźwy 49-latek urządził sobie zeszłego wieczoru przejażdżkę ulicami Pajęczna. I może ta historia nie wzbudziłaby sensacji, gdyby nie to, że do jazdy posłużył mu czołg T55.

Jak wynika z wstępnych ustaleń, początkowo czołg był transportowany na lawecie. Ale ta się zepsuła. Czołg zdjęto więc z niej na czas naprawy. Po jej wykonaniu T55 miał być ponownie na nią załadowany. Jednak kierowca pod wpływem alkoholu postanowił zrobić sobie małą przejażdżkę. Zabrał jeszcze pasażera. Powiadomiona o tym policja znalazła czołg zaparkowany na jezdni. Kierowca trafił do aresztu, a czołg - na strzeżony parking. Pomógł w tym były żołnierz, który ma uprawnienia do kierowania takim sprzętem.

Za samo prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia. Jeśli jednak przypadek ten zostanie zakwalifikowany jako sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, to zagrożenie wzrośnie do lat 8 więzienia.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama