107,6 FM

Mateusz Morawiecki: Nie ma przyszłości państwa polskiego bez przyszłości rodzin

- Chcemy dalej rozwijać naszą politykę prorodzinną, bo to jest najlepsza polityka, która wzmacnia całe państwo polskie - powiedział szef rządu podczas VII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Lubartowie. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem "Dumni z rodziny".

Kiedy dostałem zaproszenie na Zjazd Dużych Rodzin, postanowiłem, że muszę tu być, bo tu dzieją się najważniejsze dla Polski sprawy. Wszystkim mamo i tatom chcę serdecznie podziękować za wasz trud, za wszystko, co wkładacie w wychowanie i wykształcenie dzieci, za wartości, jakie przekazujecie. Churchil powiedział, że wychowanie czwórki dzieci jest trudniejsze niż zarządzanie państwem. Może trochę przesadził, ale niewiele. Bardzo wam dziękuję - mówił Mateusz Morawiecki podczas Zjazdu Dużych Rodzin w Lubartowie.

Premier spotkał się z dużymi rodzinami.   Premier spotkał się z dużymi rodzinami.
Adam Guz /KPRM

Premier podkreślił, że nie ma przyszłości państwa polskiego bez przyszłości rodzin. Wspomniał też, że Polska chce docenić wszystkie  rodziny, także te, które mają jedno dziecko. Wyrazem dbałości rządu o rodzinę będzie poszerzenie programu wsparcia rodzin i od 1 lipca rusza program 500+ także na pierwsze dziecko.

- Chcemy rozwijać politykę prorodzinną, bo to ona przede wszystkim wzmacnia państwo polskie - podkreślił premier.

Zjazd Dużych Rodzin to okazja do wspólnego świętowania, wymiany doświadczeń między rodzinami i aktywny wypoczynek. Spotkanie organizowane jest od 2013 r.

O zjeździe można przeczytać także TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama