107,6 FM

Chorzów. Otwarcie strefy rekreacji przy kampusie UŚ

Leżaki, miniboiska, zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji znalazło się w otwartej w poniedziałek strefie rekreacji w Chorzowie, przy Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych.

Od początku odrzucaliśmy ideę placu zabaw - podkreślają autorzy projektu z pracowni SLAS Architekci z Katowic. - Nie chcieliśmy tworzyć na uboczach poszczególnych grup użytkowników, ale żeby wszyscy byli tutaj przemieszani i współdziałali. Staraliśmy się wszystko zaprojektować tak, aby rodzic mógł np. wskoczyć na górkę ze swoim dzieckiem i sam wrócić do lat spędzanych na zabawie - mówi Aleksander Bednarski.

To wspólne przedsięwzięcie uczelni i Urzędu Miasta w Chorzowie. Rok temu Uniwersytet Śląski otrzymał dotację na zagospodarowanie części terenu i utworzenie wielofunkcyjnego skweru, służącego zarówno studentom, pracownikom, jak i mieszkańcom miasta. Urządzenia dostępne w kampusie wypróbowali już pierwsi użytkownicy. - Fajnie jest, można tutaj np. schudnąć - zauważył 13-letni Michał. - Podoba nam się duża huśtawka i boisko - uzupełnia jego kolega, Daniel.

Strefa jest otwarta dla wszystkich mieszkańców miasta. Koszt jest powstania to 1 065 145,13 zł. Środki na jej wykonanie pozyskano m.in. z Ministerstwa Sportu i Turystyki z Programu Rozwoju Ponadlokalnej Infrastruktury Sportowej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama