107,6 FM

Śląskie: energetycy uczą jak dbać o jeże

Energetycy ruszyli z kampanią poświęconą sposobom pomocy jeżom. Jak przekonują - jeże są ważną częścią całego ekosystemu i pełnią w nim rolę czyściciela.

Żywią się owadami, ale także małymi ssakami, czy odpadkami pozostawionymi przez człowieka. Kilogramowy jeż w ciągu jednej nocy potrafi zjeść 150 gramów białka. Ale jest pożyteczny - przekonują energetycy.

Dziś prezentowali jeżycę imieniem Mumula, która znalazła nowy dom. Został nim Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu. Zwierzę było zakażone, jednak po przejściu specjalistycznego leczenia może wrócić na wolność. W tym pomógł mu Piotr Gleńsk - pracownik grupy Tauron, który od lat opiekuje się zwierzętami:

 

- Dyrekcja ogrodu wiąże z jeżycą spore nadzieje - mówi Agnieszka Zawisza-Raszka - dyrektor Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu:

 

Jeże można spotkać także w ciągu dnia np. podczas leśnych spacerów. W takim przypadku nie należy ich niepokoić ani zabierać do domu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama