107,6 FM

Archidiecezja katowicka. Dyspensa na piątek po Bożym Ciele

Jest dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na 21 czerwca - czyli na piątek po uroczystości Bożego Ciała. Obowiązuje na terenie archidiecezji katowickiej.

Dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych obowiązuje 21 czerwca 2019 roku, czyli w piątek po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Udzielił jej wszystkim wiernym na terenie archidiecezji katowickiej metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Wiernych, którzy z niej skorzystają, zachęcił do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych.

Katowicka kuria równocześnie przypomina, że również w piątek 28 czerwca 2019 roku wstrzemięźliwość od spożywania mięsa nie obowiązuje. Jest to związane z przypadającą w tym dniu uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama