107,6 FM

Żywieccy dudziarze na trasie Górskiego Biegu Frassatiego

To była specjalna niespodzianka przygotowana dla biegaczy na ostatnim podbiegu: tradycyjna kapela góralska, zagrzewająca do ostatniego przed metą wysiłku. Zobacz i posłuchaj jak grali!

W sobotnim Górskim Biegu Frassatiego w Beskidzie Małym wystartowało 294 zawodników, wśród nich wielu czytelników "Gościa Niedzielnego" i słuchaczy "Radia eM".  W najcieplejszym dniu roku walczyli z wymagającą, prawe 22-kilometrową trasą, na której do biegu zagrzewali ich wolontariusze, kibice, ale również... regionalna muzyka górali żywieckich. Na ostatnim podbiegu na zawodników czekała muzyczna niespodzianka: duet kapela Dudyskrzypce, który tworzą skrzypaczka Marta Matuszna-Wejchenig oraz Rafał Bałaś, prywatnie bardzo dobry biegacz górski. Bo górskie bieganie to coś więcej niż tylko wysiłek fizyczny.

Po biegu wielu uczestników zawodów wspominała, że ta niespodzianka dodała im skrzydeł na ostatni, długi i stromy, kilkukilometrowy zbieg, który musieli pokonać, by przekroczyć linie mety. Biegacze słyszeli ich na żywo, jednak dla tych, którzy w biegu nie uczestniczyli mamy specjalną niespodziankę - muzycy przysłali nam specjalne nagranie z występu na trasie. Posłuchajcie i zobaczcie jak było na naszym biegu, a więcej relacji foto i video z imprezy znajdziesz na profilu społecznościowym Górskiego Biegu Frassatiego.

kapela DudySkrzypce na trasie Górskiego Biegu Frassatiego
muzykazakorzeniona

Przeczytaj też:

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama