107,6 FM

Różaniec za prześladowanych chrześcijan i księdza ugodzonego nożem

W sobotę 22 czerwca o godzinie 17 na wrocławskim rynku odbędzie się różaniec za prześladowanych chrześcijan. Tym razem katolicy będą modlić się także o powrót do zdrowia ks. Ireneusza Bakalarczyka oraz w intencji wynagradzającej za atak na kapłana.

Modlitwa jest prowadzona regularnie od trzech lat przez Krucjatę Młodych w szeregu intencji: za prześladowanych chrześcijan, aby wytrwali w wierze; o nawrócenie ich prześladowców oraz za Europę i Europejczyków, by powrócili do dziedzictwa cywilizacji chrześcijańskiej.

– W tym miesiącu dodaliśmy również intencję szczególną: o powrót do zdrowia ks. Ireneusza Bakalarczyka i w intencji wynagradzającej za niedawny brutalny atak na tego kapłana. Chcemy w ten sposób wyrazić solidarność i wsparcie dla księdza i Kościoła w Polsce w tym wyjątkowo trudnym czasie – mówi Wojciech Jabłoński z Krucjaty Młodych.

Dodaje, że chrześcijaństwo obecnie jest najbardziej prześladowaną religią na świecie według wielu statystyk. W szczególności w krajach arabskich i afrykańskich trwają nieustannie brutalne prześladowania wyznawców Chrystusa.

– My przypominamy o tym w przestrzeni publicznej. Nie chcemy być obojętni na to zjawisko i ofiarowujemy im pomoc poprzez m.in. modlitwę. Nasz różaniec jest publiczny, aby mógł mieć wymiar zadośćuczynienia Panu Bogu za zbrodnie prześladowań i będącą ich skutkiem utratę wiary – informuje W. Jabłoński.

Podaje przy tym nauczanie św. Ludwika de Montforta o tym, że modlitwa publiczna jest bardziej skuteczna od modlitwy indywidualnej dla złagodzenia gniewu Bożego i wyjednania Jego miłosierdzia. Z tego powodu Kościół popierał ją zawsze w czasach powszechnych klęsk i katastrof.

– Właśnie dlatego gromadzimy się cyklicznie w każdą czwartą sobotę miesiąca na placu Gołębim wrocławskiego rynku, aby wspólnie modlić się w szerokim gronie i przypominać o złu prześladowań na całym świecie. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do dołączenia – zachęca Jabłoński.

Nabożeństwo zostało zainicjowane przez młodych katolików, ale przyciąga osoby w różnym wieku i, jak twierdzą organizatorzy, jest prawdopodobnie najdłużej odbywającą się regularnie modlitwą publiczną w Polsce. A Krucjata Młodych to organizacja młodych świeckich katolików działająca w przestrzeni publicznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama