107,6 FM

ZTM na wakacje

W wakacje łatwiej dojechać do kąpielisk i ośrodków rekreacyjnych miejską komunikacją publiczną. Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadził w rozkładzie jazdy zmiany, które m.in. ułatwią dojazdy do popularnych latem miejsc.

Wraz z rozpoczęciem wakacji nastąpiły zmiany w kursowaniu autobusów. Korekty w rozkładzie mają ułatwić przejazdy do popularnych w regionie kąpielisk i ośrodków rekreacyjnych.

  • Bobrowniki – zbiornik Rogoźnik – w soboty, niedziele i święta wydłużono do zalewu trasę autobusów linii 52.
  • Bobrowniki – zbiornik Rogoźnik – w soboty, niedziele i święta uruchomiono w kierunku zalewu dodatkowe kursy linii nr 700.
  • Chorzów – Dolina Górnika – w soboty, niedziele i święta zmieniono trasę linii 98, dzięki czemu możliwy jest dojazd do pobliskich stawów.
  • Dąbrowa Górnicza – zbiornik Pogoria I – w niedzielę i święta autobusy obsługujące linię 175 są przegubowe.
  • Gliwice – jezioro Czechowice – uruchomiono wakacyjną linię nr 650, która umożliwia dojazd do kąpieliska.
  • Zabrze – kąpielisko Maciejów – codziennie, nie wyłączając niedziel i świąt z zakazem handlu, zmieniono trasę autobusów linii nr 250, co umożliwia bezpośredni dojazd na miejsce.
  • Zabrze – kąpielisko Maciejów – codziennie kursują autobusy wakacyjnej linii nr 659.

– Pamiętajmy, aby sprawdzać godziny odjazdów, które obowiązują w czasie wakacji. Przestają być ważne informacje opatrzone adnotacjami typu „Dni robocze szkolne”, „Dni robocze szkolne i w ferie” oraz „Soboty, niedziele poza wakacjami” – przypomina rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek. Przedstawiciele organizatora przewozów zwracają jednocześnie uwagę, że termin obowiązywania wakacyjnego rozkładu jazdy na niektórych liniach może być inny niż standardowo przyjęty. – Wyjątek stanowi m.in. linia 33 oraz E-2. Warto zatem upewnić się przed wyjściem na przystanek i sprawdzić rozkład jazdy na naszej stronie internetowej – dodaje Wawrzaszek.

Zarząd Transportu Metropolitalnego przy okazji wprowadzenia wakacyjnego rozkładu jazdy przypomina jednocześnie o uruchomionych na początku maja bezpłatnych liniach autobusowych PAP1, PAP2, PAP3 i PAP4. Kursują one w kierunku jeziora Paprocany w Tychach. Połączenia te, podobnie jak wcześniej wymienione, również zostały zaplanowane z myślą o tych mieszkańcach regionu, którzy w czasie wakacji preferują spędzać wolny czas w miejscach o charakterze rekreacyjnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama