107,6 FM

Pyskowice. Modlą się w trudnej sytuacji dla Kościoła

Dwa razy w tygodniu można dołączyć do nowenny u sióstr Maryi Niepokalanej, które zaprosiły parafian do wspólnej modlitwy za księży i osoby konsekrowane.

Jest do odpowiedź na obecną trudną sytuację Kościoła w naszym kraju. 

Inicjatywa wyszła od Konsulty Wyższych Przełożonych, która poprosiła wszystkie zgromadzenia żeńskie o to, żeby od 31 maja do 1 sierpnia podjąć dziewięciotygodniową nowennę w trzech intencjach: o pomoc Jezusa Miłosiernego i duchowe umocnienie wobec wyzwań, przed którymi stają obecnie kapłani, o świętość życia kapłanów i osób konsekrowanych oraz w intencji wynagradzającej za grzechy i niewierności osób poświęconych Bogu.

Nowenna u sióstr w Pyskowicach rozpoczyna się w poniedziałki i środy o 20.30, w tym samym czasie, gdy w tej intencji modlą się inne żeńskie zgromadzenia w Polsce. Wspólnie odmawiane są  tajemnice światła Różańca i śpiewany Apel Jasnogórski. Gdy jest obecny ksiądz, modlitwa odbywa się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.  Dom sióstr znajduje się obok kościoła św. Mikołaja przy ul. Poniatowskiego 11.

Więcej w papierowym i e-wydaniu Gościa Gliwickiego na niedzielę 7 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama